Mercan Dede Ensemble & Azam & Zara

Mercan Dede Ensemble & Azam & Zara

  • October 29, 2014
  • |
  • Genel
  • |

Azam Ali’yi aslında farklı bir trioda bekliyorduk bu sene. Fahir Atakoğlu Project, Yasmin Levy ve Azam Ali üçlemesinin ismini duyar duymaz kendim için yılın konseri olur bu demiştim. Daha sonra Yasmin’in hamilelik süreciyle çakışma durumu oldu ve konser iptal edildi. Fakat bu sefer de heyecan veren bambaşka bir grupla performans vereceğini duyduk Azam Ali’nin: Mercan Dede Ensemble ve Zara.

Azam Ali gerçekten de şahsına münhasır birisi. Grubu olan Niyaz’ı ilk dinlediğimde ve Azam’ın karizmasını gördüğümde büyülenmiştim. Memleketi olan İran’a girişi yasaklı olan sanatçı Kanada’da yaşıyor ve ülkemizde sık sık konser veriyor. Bir konserinde kendini burada evinde hissettiğinden bahsetmişti. Çünkü eve en yakın olabildiği ve şarkı söyleyebildiği yer Türkiye imiş. Ayrıca “Matrix”, “The Fight Club”, “Thor” gibi film müziklerinde de rastlayabiliyoruz Azam’a.

Niyaz’ın ethereal olarak etiketlendirebileceğimiz bir müzik tarzı var. Yani uhrevi, ruhani gibi adlandırabiliriz. Türkçe seslendirdikleri “Beni Beni” isimli Alevi nefesini dinlemeniz gerek… Azam’ın yanına Zara nasıl duracak inanılmaz merak ve heyecan içindeyim.

mercan dede

Tarih: 1 Kasım 2014, 21.00

Mekan: Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro

Bilet Fiyatları:  39 TL, 62 TL, 86 TL, 110 TL, 135 TL

Öğrenci Bileti: Etkinlik gününde 17:00-19:00 saatleri arasında  PSM gişelerinden alabilirsiniz: 20 TL –

Written by EGe