Yasmin Levy ft Halil Sezai

Yasmin Levy ft Halil Sezai

12 Ağustos gecesi Yasmin Levy tekrar Istanbul’daydı… Her geldiğinde misafir sanatçılarla sahne alan Yasmin’e bu sefer Halil Sezai eşlik etti. Şahsen ben konsere Yasmin’in hükmedeceğini arada Halil Sezai ile birkaç parça seslendireceğini ummuştum lakin pek öyle olmadı. Konserin ağırlık noktası Halil Sezai’deydi. Kendisinin sadece “İsya@aan” isimli şarkısını bildiğimden benim için yeni bir ses oldu. Şarkı söyleme biçimi ve tarz olarak ikiliyi pek uyumlu bulmadım. Evet, ikisi de isyankar ama çok farklı noktalara dokunuyorlar. Ayrıca beraber Aman Doktor, Firuze, İsyan ve Naci en Alamo ‘yu seslendirdiler ama Halil Bey şarkı sözlerini hiç bilmiyor gibiydi. Yasmin ise her zaman yaptığı gibi onun İsyan şarkısına İspanyolca sözler yazmıştı. Hatta eşleşiyor mu diye dikkatli dinledim “için kanar” kısmını “mi alma sangra” şeklinde söyledi. Epey de özenilerek çevrilmiş gibi hissettim.

Onun dışında parıl parıl gümüş rengi kaftanı, bir bacağı boncuklu bir bacağı düz renk pantolonu ve büyük sallantılı küpeleriyle Yasmin sahnede “Ben Burdayım” diyordu, her zamanki gibi :) Giydiği kaftanlara bayılıyorum, ne kadar abartı olursa olsunlar kendisine çok yakıştırıyor.

yasmin açık hava

Konser çıkışında ise 5 sene sonra tekrar fotoğraf çektirme imkanı buldum kendisiyle, bu sefer ailemi de çektim hem :)

Videolar maalesef çok iyi olmadı, çünkü davetiyelerim tam geçiş yerinden ayarlanmış. İnsanlar sürekli geçip durdular. En çok da satıcılara sinir oluyor insan. Tüm konser boyunca hiç durmadan geçip geçip durdular…

Written by EGe