Paris Combo

Paris Combo

Uzun süredir bir dünya müziği konserine gidememiştim. 13 Kasım tarihinde yeni albümleri “Tako Tsubo” turnesi kapsamında Istanbul’u ziyaret eden Paris Combo’yu Cemal Reşit Rey’de izleme fırsatı buldum. Tako tsubo ise kırık kalp sendromu demekmiş!

Daha önce 2012’de İş Sanat’a gelmişler, o sene Türkiye’de değildim kaçırmışım. Grup epey neşeli, fakat böyle salon konserleri verdiklerinde istedikleri enerjiyi tam yakalayamıyorlar. CRR, İş Sanat gibi yerlere gelen bu tip gruplar istiyor ki seyirci kalksın eller havaya dans etsin oynasın, ama burası Babylon değil ki ya da zamanının Ghetto’su…

Tüm konser boyunca vokal Belle du Berry her şarkısından sonra istisnasız “isterseniz dans edebilirsiniz” dedi, en sonunda biri kalktı dans etti de muradına erdi :)

Grup epeyce ilginç üyelere sahip. Vokal Belle du Berry 1966lı, yaşına göre oldukça hareketli ve pozitif enerjili biri. En çok dikkatimi çeken üye ise Piyanist-Trompetçi David Lewis, aslen Avustralyalı olan Lewis, piyano çalarken bir yandan da trompet çalabiliyor, epey etkileyici! Konser boyunca bol bol tercümanlık yaptı. Onun haricinde kontrbasta Benoit Dunoyer de Segonzac, gitarda Potzi, François- François ise davulda yer alıyor.

Written by EGe