Güzel ve Çirkin

  • September 10, 2014
  • |
  • Genel
  • |

Broadway’den müzikaller Türkiye’de sahnelenmeye devam ediyor. Cats epey bir konuşulmuştu hatırlarsanız. Bu sefer de 8-19 Ekim arasında Zorlu Center PSM‘de  “Güzel ve Çirkin” ya da orijinal adıyla “Beauty and the Beast” ‘i izleme fırsatı bulabileceğiz.

BatbBroadwayLogo

Güzel ve Çirkin ‘in yönetmenliğini Rob Roth, koreografisini ise Matt West’in üstleniyor; en iyi müzikal dalında Tony ve Olivier ödülü kazanmış olan “Beauty and the Beast” 20. yılı şerefine düzenlenen özel turne kapsamında Istanbul’a geliyor.

Konusunu hatırlayanınız var mı?

Taşrada yaşayan güzeller güzeli Belle ile lanetli bir büyü altında olan genç prens Beast’in hikayesi bu. Büyüden kurtulup yeniden bir prens olabilmesi için tek şart ise kalbini aşka açmak…

Perde arkasında kimler var?

Kostümleri ile de iddialı olacak olan müzikalin, kostüm tasarımı Tony Award® sahibi Ann Hould-Ward, ışık tasarımı Natasha Katz, sahne tasarımı Stanley A. Meyer, ses tasarımı John Petrafesa Jr. ve müzik süpervizörlüğü ise Michael Kosarin tarafından gerçekleştiriliyor.  Bu ekibin orijinal Broadway yaratıcı ekibi olduğunu belirtmek gerek.

Müzik kısmında ise Küçük Deniz Kızı, Aladdin, Karmakarışık, Aslan Kral, Jesus Christ Superstar gibi yapımlarda çalışmış Alan Menken, Howard  Ashman ve Tim Rice yer alıyor. Senaryo ise Aslan Kral, Alice Harikalar Diyarında ve Malefiz filmlerinin de senaristi olan Linda Woolverton‘a ait.

Nelere kadir?

Disney’in Beauty and the Beast’i 1991 yılında Oen iyi animasyon film dalında Oscar kazanıyor. 9 kez Tony Awards’a aday gösterilen müzikal, 13 yıl boyunca da Broadway’de sahneleniyor.  Şu zamana kadar 22 ülkede 8 farklı dilde sahnelenen yapım, süreleri toplandığında 67 yıl eden 28.000 performans ve 35 milyon izleyiciye ve 1.7 Milyar Dolar gelire ulaşmış durumda.

Ne zaman, nerede, fiyat durumları?

8-19 Ekim arasında  Zorlu Center PSM’nin Ana Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Hafta içi gösterimler 21:00 de,  Cumartesi ve Pazar iki seans şeklinde olacak. Cts: 15:30 ve 20:30,  Pazar: 14:30 ve 19:30 

Hafta içi biletleri :  59 TL, 112 TL, 155 TL, 188 TL, 230 TL

Hafta sonu biletleri: 67 TL, 125 TL, 172 TL, 209 TL, 255 TL

Öğrenci Biletleri: Sınırlı sayıda olan bu biletlerin fiyatı ve ne zaman satın alınabileceğini  www.zorlucenterpsm.com ‘den takip edebilirsiniz.  Bu biletlerin sadece Zorlu PSM gişelerinden temin edilebileceğini hatırlatmakta fayda var.

kristin_stewart_as_mrs_potts_and_jack_mullen_as_chip_in_disneys_beauty_and_the_beast._photo_by_amy_boyle

Written by EGe