Zorlu PSM 2. Sezon Açılısı

Zorlu PSM 2. Sezon Açılısı

Sonbahar başladı ve birçok mekan yeni sezon programını açıklamaya başladı. Ben de 23 Eylül’de Zorlu PSM’nin sezon açılışı basın toplantısına katıldım. Geçen sezonda olduğu gibi bu sezonda da iddialı oyunlar, gösteriler ve konserler yer alıyor.  Genel Müdür Ray Cullom‘un soruları yanıtladığı toplantıda ilginç bilgiler öğrendim.

Mesela geçen sezon Zorlu PSM’deki etkinliklere gelen ortalama kişi profili: 36 yaşında bir kadınmış. Diğer Avrupa ülkelerinde ortalama yaşın 50lerin üzerinde olduğunu vurguladı Ray Cullom. Onun haricinde mekan olarak Istanbul’da tek olduklarını ama kimseyi rakip olarak görmediklerini, İstanbul’daki tüm kültürel etkinlik mekanlarının birbirini tamamladığını belirtti.

Bu sezon da çocuklara özel etkinliklerin olacağını; ayrıca etkinliklerinin detayında kaç yaş için uygun olduğu ile ilgili detaylı bilgilerin bulunabileceğini bahsetti. Bu arada geçen sezon 120 bini aşkın bilet satışı gerçekleşmiş…

Ray

Sezonun bomba ismi ise Hugh Jackman performansı “An Evening with Hugh Jackman”: “18 kişilik bir orkestra ve dansçı ekibiyle sahne alacak olan Jackman’ın gösterisi epey konuşulacağa benziyor… Bir tanıdık isim daha görüyorum: Gérard Depardieu… Love Letters oyunuyla yer alıyor programda.

Ayrıca Ekim ayından başlayarak  bir sene boyunca Chiharu Shiota’nın özel olarak ürettiği eseri “İlk Ev”, Fuaye Yan Kanat’ta ücretsiz olarak gezilebilecek.

Beni en çok heyecanlandıran konser ise Mercan Dede Ensemble ft. Azam Ali & Zara konseri. 1 Kasım’da gerçekleşecek olan konserde bu ekip nasıl bir füzyon oluşturacak oldukça merak içerisindeyim. Azam Ali / Niyaz’ı oldum olası büyüleyici bulurum, Azam’ın karizması ve sesi Zara’nınkiyle birleşip Mercan Dede’nin neyi ile buluşunca bakalım neler olacak?

Bu arada toplantıda dağıtılan çantadan bahsetmeden geçemeyeceğim. Bu sezondaki her gösteri için özel kurabiye yaptırılmış ve şık bir paketle gelenlere hediye olarak verilen çantanın içinde veriliyordu. Çok ince düşünmüşler, insan yemeğe kıyamıyor zaten :)

çanta

çanta

kurabiyeler

kurabiyeler

Written by EGe

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir