3 siparis!3 orders! -great expectations-

Son iki hafta içerisinde, 2si bugün olmak üzere 3 online sipariş verdim heyecanla beklemedeyim. İlki elfcosmetics‘dendi, bölüm arkadaşımın tavsiyesi üzerine denemeye karar verdim, bekliyorum. Avon ve Oriflame ile kapışacak kadar ucuz
ve sitede her hafta %20 indirim ya da ücretsiz gönderim veriyorlar.
Diğer ikisi de D&R ve bookdepository’den, yüklü bir kitap/kırtasiye siparişi verdim. İçinde Nur’un doğumgünü hediyesi de var. Bookdepository, online devrimlerden bir tanesi çünkü gönderim ücretsiz!Hem de her yere! Amazon’da yıllardır
alışveriş sepetimde birikenleri aldım :).
Şimdi size en merak ettiğim top10’imden bahsedeyim:

İlki e.l.f’den Complexion Perfection, bu ürün için
deki 4 rengiyle, cildinizin rengini bütünlemeye yarıyor; yani herhangi bir kızarıklık, gözaltı morluğu gibi farklı renkleri tek renge çeviriyor.

İkincisi yine e.l.f’den eyebrow-kit, bu üründe kaşlarınızın daha belirgin gözükmesini sağlıyor. Jelimsi koyu kahverengi ve farımsı açık kahverengi takımıyla; içinde 2 uçlu fırçasıyla güzel bir set.

Üçüncüsü ise uzun zaman önce görüp beğendiğim Jane Austen puzzle’ı, bunu da pandora’dan aldığım Jane Austen romanlarından alıntılar yapan kartlar aldığımda keşfetmiştim. 500 parçalık bu puzzle beni biraz zorlayacağa benziyor.


Dördünücüsü, Portugal Travel Journal! Teneu
es’in çıkardığı bu haritalı,metro haritalı gezi defterleri gerçekten çok başarılı ve maalesef Tür
kiye’de Kabalcı’da 30 küsür liraya satılıyor. Portekiz versiyonu 2011’de çıkmış. Berlin’i vardı bunu da aldım. Üzerinde en sevdiğim kale olan Lizbon’un Belem Kalesi’de var.


Beşincisini sitede gezerken keşfettim ve tutuldum. Matruşka kartlar, boy boy! O kadar şekerler ki, işte karşınızda Masha ve arkadaşları:

Altıncı olarak Erich Fried’in 2008’de okuduğum ki
tabı. Ödünç olarak aldığımdan geri vermiştim hep içimde kalmıştı çünkü

Yedinci olarak Paulo Coelho’nun Portekizce’den so
nra ilk olarak Türkçe’ye çevrilen ve bir Türk kızını (Hilal) anlattığı kitap, Elif geliyor,orijinal adı
yla O Alepho 15 Mart’ta çıkacak kitap için ön sipariş verdim! İsmini, Borges’in Aleph’inden esinlendiğini söylemiş.
Ayrıca o kitabı da aldım :)

Sekizinci olarak ise sırada ise Kübalı şair ve yazar José Martí şiir kitabı Göklerde Eriyip Gitmek İsterdim geliyor, Adam Yayınları’nın Şiir Klasiklerine hastayım. Daha önce de Savrulmada Gül ve Soluğundan Öptüm Seni’yi almıştım. José Marti’yi özellikle son aldığım dersin etkisinde olarak merak ediyorum . Hocamın özellikle sevdiği bir edebiyatçı sanıyorsam ki…


Dokuzuncu olarak ise Pera Müzesi’nde olması şerefine Frida Kahlo Aşk ve Acı kitabını sipariş ettim. Almanya’dayken Almanca Frida ktiaplarını görüp görüp içim giderdi!


Ve top10 ‘imin sonuncusu olarak da 2010’da hayatını kaybeden Nobel ödüllü José Saramago’nun Körlük’ünü aldım. Uzun zamandır almak istiyordum, Can Yayınları’nın online siparişinde sorun var. Bugüne kısmetmiş. Kendisi 1998’de Edebiyat Nobel’ini aldığında şunları demiş:
” hayatımda aldığım en bbüyük ödül karım pilar’dır. aslına bakılırsa en büyük devrim aşktır’‘ …

Written by EGe

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir